Kalkulator OC mBank

mBank

Na pierwszy rzut oka kalkulator mBanku nie sprawia wrażenia zbyt przejrzystego. Sprawdzamy, czy to tylko pierwsze wrażenie czy też faktycznie ciężko wypełnić ten kalkulator.

Jakie dane trzeba podać w kalkulatorze OC mBank?

Aby skorzystać z kalkulatora mBanku, trzeba od razu podać numer PESEL oraz adres mailowy. Nie trzeba natomiast wpisywać numeru telefonu.

W kalkulatorze wyraźnie zaznaczone są pola obowiązkowe, co przyspiesza wypełnienie formularza.

Zaletą formularza jest fakt, że już na początkowym etapie można określić, czy interesuje nas samo OC czy też pakiet OC+AC. Jeżeli chcemy kupić także autocasco, od razu pojawi się przydatna informacja, ile sprawnych zabezpieczeń przeciwkradzieżowych jest wymaganych przez ubezpieczyciela w przypadku naszego auta.

Jaka pomoc jest dostępna w kalkulatorze OC mBank?

Przy pytaniach w kalkulatorze mBank znajdziemy dodatkowe wskazówki. W dowolnym momencie można także zadzwonić lub zamówić rozmowę telefoniczną.

Niestety, niektóre z pytań sformułowane są dość niejasno. Przykładem jest pytanie o treści: "Jaki pojazd". Nie czytając dodatkowego wyjaśnienia zawartego we wskazówce, ciężko powiedzieć, co dokładnie miał na myśli autor pytania. Innym przykładem jest pytanie: „Jeśli masz dzieci poniżej 26 lat, podaj rok urodzenia najstarszego dziecka”. Osoba wypełniająca formularz może mieć wątpliwości, czy jeśli najstarsze dziecko ma powyżej 26 lat, to ma podać jego datę urodzenia czy też datę urodzenia najstarszego dziecka w wieku do 26 lat. Wątpliwości rozwiewa dopiero lista odpowiedzi, na której dostępne są tylko lata urodzenia do 26 lat wstecz.

mBank stosuje ułatwienie spotykane często w kalkulatorach OC/AC, czyli najpopularniejsze marki samochodu wymienione są na początku. Niestety mimo to wypełnianie informacji o rodzaju pojazdu trwa dość długo, ponieważ system po każdej odpowiedzi ją analizuje, aby dobrać opcje odpowiedzi do następnego pytania. Czas potrzebny na poznanie składki wydłuża się także dlatego, że samo wyliczenie ceny polisy trwa dość długo.

W kalkulatorze mBank mamy także do czynienia z następującą funkcjonalnością: jeśli pominie się jakieś pytanie, to w niektórych przypadkach pole wypełni się automatyczną odpowiedzią. Może być to ułatwieniem przyspieszającym wypełnienie formularza, ale jednocześnie ktoś może poczuć się sfrustrowany, widząc w formularzu dane, których sam nie wpisywał.

Jak wygląda zakup ubezpieczenia OC w kalkulatorze OC mBank?

Należy zaznaczyć, że w kalkulator OC/AC mBanku pozwala wyliczyć jedynie składkę ubezpieczenia w AXA. mBank jest bowiem jedynie pośrednikiem dla tego ubezpieczyciela.

Kupując AC w mBanku mamy dość duży zakres swobody, ponieważ dostępny jest wariant ekonomiczny, wygodny lub też można stworzyć własny wariant. Istnieje także możliwość edytowania wartości pojazdu.

Polecamy

Porównaj składkę w mBank z wieloma innymi ubezpieczycielami.

Kalkulatory towarzystw