Kalkulator OC Aviva

Aviva

Na pierwszy rzut oka kalkulator Avivy prezentuje się dość staroświecko. Pod niezbyt nowoczesnym wyglądem kryje się jednak prosty do wypełnienia kalkulator.

Jakie dane trzeba podać w kalkulatorze OC Aviva?

W kalkulatorze OC Aviva trzeba od razu podać numer telefonu oraz adres mailowy. Podczas gdy to drugie jest dość zrozumiałe, to już obowiązkowe pytanie o numer telefonu w przypadku zakupu OC online należy do rzadkości.

W kalkulatorze Avivy znajdziemy także pytanie o liczbę pojazdów w gospodarstwie domowym.

Jaka pomoc jest dostępna w kalkulatorze OC Aviva?

Po najechaniu na niektóre pola w kalkulatorze Avivy wyświetli się zdjęcie dowodu rejestracyjnego z zaznaczonym na czerwono miejscem, w którym znajdziemy odpowiedź na dane pytania. W przypadku innych pól dostępna jest wskazówka podpowiadająca, jak odpowiedzieć.

W kalkulatorze wyraźnie zaznaczone są pola obowiązkowe. Dodatkowo jeśli pominie się któreś z nich, zostanie ono od razu zaznaczone czerwoną ramką.

W kalkulatorze Avivy nie musisz przejmować się tym, że zapomniałeś swojego kodu pocztowego. Specjalna wyszukiwarka pomoże Ci w jego odnalezieniu.

Warto także podkreślić, że formularz wyraźnie zaznacza, które kroki zostały już wykonane i co Ci jeszcze pozostało.

Co utrudnia wypełnienie kalkulatora OC Aviva?

Kalkulator Avivy ma też jednak pewne wady. Przede wszystkim stosunkowo łatwo odpowiedzi wybierane z listy zmieniają się przypadkowo na kolejne.

W pytaniu o rodzaj samochodu wymieniono wszystkie marki po kolei alfabetycznie w przeciwieństwie do wielu innych formularzy, w których te najpopularniejsze są wymienione na początku.

Należy też zauważyć, że formularz pozwala wybrać rok nabycia auta, który jest wcześniejszy niż rok jego produkcji. Analogicznie rok wydania prawa jazdy można wybrać wcześniejszy niż rok urodzenia danego kierowcy.

Najbardziej frustrującą rzeczą jest jednak chyba fakt, że jeżeli z sekcji Kierowca cofniesz się do wcześniej wypełnianej sekcji Samochód, okazuje się, że kalkulator zapomniał już wpisane dane i na wszystkie pytania musisz odpowiadać od początku.

Polecamy

Porównaj składkę w Aviva z wieloma innymi ubezpieczycielami.

Kalkulatory towarzystw