Kalkulator OC Generali

Generali

Kalkulator OC Generali umożliwia zakup ubezpieczenia dla różnych rodzajów pojazdów. Sprawdzamy, czy zawarcie ubezpieczenia za pośrednictwem tego narzędzia przysporzy jakieś trudności.

Jakie dane trzeba podać w kalkulatorze OC Generali?

Kalkulator Generali wymaga podania od razu numeru PESEL, imienia i nazwiska oraz adresu mailowego właściciela samochodu, a także numeru rejestracyjnego pojazdu. Nie trzeba za to podawać numeru telefonu.

Kalkulator zawiera pytanie o nazwisko rodowe. Należy jednak podkreślić, że obok tego pytania znajdziemy wyjaśnienie, dlaczego Generali pyta się o tę informację.

Wadą kalkulatora Generali jest fakt, że informacja o tym, że dane pole jest obowiązkowe wyświetla się dopiero po kliknięciu przycisku "Dalej". Wcześniej nie wyświetli się żadne ostrzeżenie, że właśnie pominięto wymagane pole.

Jaka pomoc jest dostępna w kalkulatorze OC Generali?

Narzędzie udostępnione przez Generali jest przejrzyste graficznie i zrozumiałe. Widać, że poświęcono sporo czasu na jego dopracowanie.

Kalkulator Generali udostępnia dodatkowe informacje dotyczące poszczególnych pytań, a wybór odpowiedniej odpowiedzi ułatwiają także graficzne ikony. Dodatkowo narzędzie wypełnia automatycznie niektóre pola na podstawie najczęściej padających odpowiedzi. Oczywiście zawsze możemy zmodyfikować odpowiedź sugerowaną przez kalkulator.

Wybór rodzaju pojazdu ułatwia fakt, że najczęstsze marki samochodów wymieniono najpierw. Wypełnienie historii ubezpieczenia też jest dość proste.

Jak wygląda zakup ubezpieczenia OC w kalkulatorze OC Generali?

Po wypełnieniu kalkulacji wyświetlone zostają propozycje pakietów, które można łatwo rozszerzyć o dodatkowe polisy. Nieco trudniej natomiast modyfikować warunki AC tak, aby mieć inne niż te, które są proponowane z góry przez Generali.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o tym, co jest na początku. Generali bowiem, zanim pozwoli przejść do wypełniania kalkulatora, wymaga odpowiedzi na 2 pytania. W trakcie tej analizy potrzeb potwierdzamy, że interesuje nas zakup ubezpieczenia komunikacyjnego.

Polecamy

Porównaj składkę w Generali z wieloma innymi ubezpieczycielami.

Kalkulatory towarzystw