Kalkulator OC Allianz Direct

Allianz Online

Na pierwszy rzut oka kalkulator OC Allianz Online sprawia wrażenie przejrzystego i krótkiego, jednak kiedy zacznie się uzupełniać pola, okazuje się, że w poszczególnych sekcjach są ukryte kroki pośrednie. Może wywołać to frustrację i zniecierpliwienie.

Jakie dane trzeba podać w kalkulatorze OC Allianz?

Kalkulator Allianz Online rozpoczyna się od pytania o numer rejestracyjny samochodu. Można albo na nie odpowiedzieć, albo zaznaczyć pole "Samochód nie jest jeszcze na mnie zarejestrowany". Inne opcje nie są dostępne. Jeżeli jednak wypełni się kalkulator, wyliczy kwotę ubezpieczenia i wróci do początku formularza, to nagle pojawia się opcja "Nie chcę podawać numeru dowodu". Powoduje to dość spore zamieszanie.

Należy też zauważyć, że kalkulator Allianz od razy wymaga podania imienia, nazwiska oraz numeru PESEL. W formularzu nie jest jednak podane, które pola są obowiązkowe. Dopiero kiedy kliknie się "Dalej", aby przejść do wyliczenia kalkulacji, pojawia się informacja, które pola trzeba jeszcze uzupełnić, aby można było poznać składkę.

Allianz pyta także o nazwisko rodowe, aby było możliwe sprawdzenie pełnej historii ubezpieczeniowej w przypadku osób, które zmieniły nazwisko.

Jaka pomoc jest dostępna w kalkulatorze OC Allianz?

Obok każdego pytania znajduje się ikona "i". Po kliknięciu na nią pojawiają się dodatkowe podpowiedzi pomagające odpowiednio wypełnić formularz. Można także zamówić kontakt telefoniczny, jeśli ma się wątpliwości dotyczące któregoś z pytań lub procesu sprzedaży.

Aby przyspieszyć wypełnienie formularza w pytaniu o rodzaj samochodu najpopularniejsze marki są wymienione na samej górze. Niektóre pola są także wstępnie wypełnione.

Jak wygląda zakup ubezpieczenia OC w kalkulatorze OC Allianz?

Po wypełnieniu formularza i otrzymaniu wstępnej kalkulacji można swobodnie konfigurować swoją ofertę (wybrać dodatkowe ubezpieczenia, liczbę rat). Kiedy już wybierze się konkretną ofertę, kalkulator pokaże wartość auta, dzięki czemu możesz sprawdzić, czy jest ona zgodna z rzeczywistością.

Jeśli nie chcesz od razu kupować ubezpieczenia OC, możesz poprosić o przesłanie kalkulacji na maila.

W Allianz dostępna jest płatność online lub przelewem.

Polecamy

Porównaj składkę w Allianz Online z wieloma innymi ubezpieczycielami.

Kalkulatory towarzystw